Skip to content

Cart

Your cart is empty

Lexi Water Grass Dress

Sale price€49,00 Regular price€89,00

Tax excluded. Shipping calculated at checkout


Ky fustan është një veshje mahnitëse që përmban një dizajn perfekt për të krijuar një përshtatje të bukur dhe të këndshme. Fustani arrin deri te kyçet e këmbës që ka një të çarë në anën e majtë. Mëngët e gjata japin një efekt elegant dhe modest, ndërsa dekolteja V ndihmon në krijimin e një forme të bukur. Detajet e rrudhura në anën e majtë krijojnë një pamje shumë të bukur pasi e mbështjell materialin rreth trupit në një mënyrë që thekson trupin tuaj dhe krijon një efekt vizualisht mahnitës. Nëse jeni duke kërkuar për një fustan që është i përsosur për një rast të veçantë, ky fustan është zgjedhje e duhur.

Modelja ka të veshur: Masën S

Materiali: 98% Poliester 2% Elastik

Materiali: 98% POLYESTER 2% SPANDEX

Detajet: Mëngë të gjata

Përkujdesja: Pastrim në makinë larëse në temperaturë të ulët

______________________

This dress is a stunning piece that features a number of different design elements that come together to create a beautiful and flattering fit. This long dress reaches down to the ankles that features a side slit on the left side, adding a touch of sexiness to the overall look. The long sleeves on the dress provide an elegant and modest touch, while the V neckline helps to elongate the neckline and create a flattering shape. The ruched detailing on the left side of the hip creates a very beautiful and flattering fit, as it wraps the material around the body in a way that accentuates the curves and creates a visually slimming effect. If you're looking for a dress that is perfect for a special occasion, this dress has a timeless and elegant feel to it.

Model is wearing: Size S

Fabric: 98% POLYESTER 2% SPANDEX

Details: Long Sleeves

Care: Machine wash cold

Size:
Save 45%
Lexi Water Grass Dress
Lexi Water Grass Dress Sale price€49,00 Regular price€89,00