Skip to content

Cart

Your cart is empty

Sahara Tangerine Dress

Sale price€39,00 Regular price€65,00

Tax excluded. Shipping calculated at checkout


'Sahara' , i kombinuar me ngjyrën e tij të bukur dhe të gjallë, ofron stil modest dhe elegant, duke e bërë atë të përshtatshëm si për evente casual ashtu edhe për ato gjysmë formale. Pjesa e pasme ka një dizajn të me lidhëse dhe rrudha që krijon një pamje tërheqëse dhe elegante, duke i dhënë veshjes një element interesant dhe unik. Nuanca e gjallë e portokallt shton gjallëri dhe e bën veshjen tërheqëse, perfekte për raste të përditshme. Ky fustan mund të kombinohet me aksesorë dhe këpucë të ndryshme për të krijuar një pamje të personalizuar dhe në modë.

Modelja ka të veshur: Masën S

Materiali: 95% POLYESTER 5% SPANDEX

Detajet: Pjesa e shpinës e hapur

Përkujdesja: Pastrim në makinë larëse në temperaturë të ulët

_______________________

The 'Sahara', combined with its beautiful vibrant color, offers both style and versatility. The midi length suggests a modest and elegant style, making it appropriate for both casual and semi-formal events. The back features a lace-up and ruching design which creates a visually appealing and stylish look, giving the dress an interesting and unique element. The vibrant shade of orange adds liveliness and makes the dress eye-catching, perfect for making a statement. This dress can be paired with different accessories and shoes to create a personalized and fashionable look.

Model is wearing: Size S

Fabric: 95% POLYESTER 5% SPANDEX

Details: Open back

Care: Machine Wash Cold

Size:
Save 40%
Sahara Tangerine Dress
Sahara Tangerine Dress Sale price€39,00 Regular price€65,00