Skip to content

Cart

Your cart is empty

Kathrine Purple Dress

Sale price€109.00

Tax excluded. Shipping calculated at checkout

Size:

Fustani 'Kathrine' është ajo që ju duhet këtë verë. Pjesa e sipërme përmban një dizajn të strukturuar, të ngjashëm me një korse, me detaje rrudhash prej rrjete në dekoltenë në formë zemre dhe që shtrihen deri në bel, duke theksuar siluetën femërore. Fundi rri ngushtë në pjesën e ijëve dhe zgjerohet në fund, me një fund të lehtë tulle, duke shtuar një prekje elegance dhe lëvizjeje veshjes. Rripat e shpatullave gjithashtu kanë detaje rrudhash prej rrjete që përputhen me dizajnin e përgjithshëm. Ky fustan është një zgjedhje e shkëlqyer për mbrëmje ose darka formale.

Modelja ka të veshur: Masën S

Materiali: 95% Poliester 5% Elastik

Detajet: Dekolte në form zemre

Përkujdesja: Pastrim në makinë larëse në temperaturë te ulët

____________________

The 'Kathrine' dress is what you need this summer. The bodice features a structured, corset-like design with mesh ruffle trim on the sweetheart neckline and extending down to the waist, enhancing the feminine silhouette. The skirt is fitted through the hips and flares out at the bottom with a subtle tulle ruffle hem, adding a touch of elegance and movement to the garment. The shoulder straps also have matching mesh ruffle detailing, coordinating with the overall design. This dress is a great choice for evening occasions or formal dinners.

Model is wearing: Size S

Fabric: 95% Polyester 5% Spandex

Details: Sweetheart neckline

Care: Machine Wash Cold

Kathrine Purple Dress
Kathrine purple dress Sale price€109.00