Skip to content

Cart

Your cart is empty

Clementine Black Dress

Sale price$97.08

Tax excluded. Shipping calculated at checkout

Size:

Fustani 'Clementine' ofron një siluetë të këndshme dhe femërore, me detajin e rrudhosur anash belit dhe tek pjesa e qafës. Ka gjatësi maxi, një të hapur te këmbët dhe mëngë të gjata që e bën të përshtatshëm për shumë raste të veçanta. Kombinojeni me takat 'Lusia' për nje pamje elegante.

Modelja ka të veshur: Masën S

Materiali: 98% Poliester 2% Elastik

Detajet: Detaje të rrudhosura në pjesën para

Përkujdesja: Pastrim në makinë larëse në temperaturë të ulët.

__________________

The 'Clementine' dress offers a flattering and feminine silhouette, with the added ruched detail at the waist and at the neck. It has maxi length, cuts on the legs and long sleeves which makes it suitable for many special occasions. Pair it with 'Lusia' heels for an elegant look.

Model is wearing: Size S

Fabric: 98% Polyester 2% Spandex

Details: Ruched details in the front

Care: Machine Wash Cold or Dry Clean

Clementine Black Dress
Clementine black dress Sale price$97.08