Skip to content

Cart

Your cart is empty

Emmelina Black Dress

Sale price€109.00

Tax excluded. Shipping calculated at checkout

Size:

Fustani 'Emmelina' është një fustan që rri ngushtë në trup, i bërë prej dantelle të zezë me një shtresë të tejdukshme sipër. Ai ka mëngë të gjata që fillimisht rrinë të ngushta dhe më pas zgjerohen paksa drejt kyçit të dorës. Fustani ka një dekolte të thellë, duke shtuar një element elegance dhe tërheqjeje. Dantella e zezë ka një model me lule dhe një shtresë nën të me ngjyrë të çelët që kontraston me dantellën e zezë, duke theksuar dizajnin e ndërlikuar të dantellës. Një zgjedhje klasike për një dasmë, festë kokteji apo edhe një takim romantik.

Modelja ka të veshur: Masën S

Materiali: 90% Najlon 10% Spandex

Detajet: Përshtatje e ngushtë në trup

Përkujdesja: Pastrim në makinë larëse në temperaturë te ulët

_______________________

The 'Emmelina' is a form fitting dress made of black lace with a sheer overlay. It features long sleeves that are fitted and then flare out slightly towards the wrist. The dress has a deep neckline, adding an element of elegance and allure. The black lace has a floral pattern and a light-colored under layer that contrasts with the black lace, emphasizing the intricate lace design. A classic choice for a wedding, cocktail party or even a date night.

Model is wearing: Size S

Fabric: 90% Nylon 10% Spandex

Details: Slim fit

Care: Machine Wash Cold

Emmelina Black Dress
Emmelina black dress Sale price€109.00