Label Nue

ALEXI BLACK DRESS

€95,20 €119

I bukur dhe elegant, fustani 'Alexi' në ngjyrë të zezë. I krijuar nga një material i bukur saten i cili në pjesën lartë është i mbledhur dhe jep një jakë të hapur në formë ‘v’, vija në bel i jep pamje perfekte trupit dhe pjesa e poshtme është me material të mbledhur dhe rrudhosur. Sfungjerët në supe krijojnë një siluetë shumë të bukur dhe mëngët e gjata janë perfekt për mot të ftohtë. Kombinojeni me këpucë transparente apo nude dhe për t’i dhënë një dukje më glamuroze vendosni aksesorë argjend apo ari.

Numri i modelës: Modelja ka të veshur masën S

Materiali: 95% POLIESTER 5% SPANDEKS

Detajet: Saten dhe me Shkëlqim

Përkujdesja: Pastrim në Makinë larëse në temperaturë të ulët

 ________________________________________

Pretty and elegant, we just love the ‘Alexi Black Dress’. Cut from a lightly silky satin fabric that is gathered toward the chest into an open ‘v’ shape, the extra high waist seam cinches the waist and the skirt part has a beautiful ruched fabric. The light shoulder pads create a slightly structured silhouette and the long sleeves are great for colder weather. Match it with clear or nude heels and to get some glamorous look add some gold or silver accessories

Model size: Model is wearing size S

Fabric: 95% POLYESTER 5% SPANDEX

Details: Satin and Shiny

Care: Hand Wash or Dry Clean Only

Size:
Sasia:

You may also like

Recently viewed