Skip to content

Cart

Your cart is empty

Grecia Multi Dress

Sale price€59.00

Tax excluded. Shipping calculated at checkout


'Grecia' është një fustan maxi me printe trëndafili me rripa të hollë, një përshtatje të lirshme dhe pjesën e shpinës të hapur që nxjerr në pah feminitetin e prerjes të fustanit. Shtresa delikate rreth fundit thekson formën dhe lëvizjen ndërsa printimi bie akoma më shumë në sy. 'Grecia' është krijuar për ta stiluar me një xhaketë, për një natë të përsosur.

Modelja ka të veshur: Masën S

Materiali: 91% RAYON, 9% SPANDEX

Detajet: Printe Florale

Përkujdesja:Pastrim në makinë larëse në temperaturë te ulët

____________________

This 'Grecia' dress is a rose print maxi dress with adjustable spaghetti straps, a loose fit, and a low back highlighting the femininity of the cut. The subtle draping around the hemline accentuates form and movement while the print stands out. The 'Grecia' is made for evening wear pair with a blazer, for the perfect night out.

Model is wearing: Size S

Fabric: 91% RAYON, 9% SPANDEX

Details: Floral prints

Care: Machine Wash Cold

Size:
Grecia Multi Dress
Grecia multi dress Sale price€59.00